November  2019

Dani planinara Dalmacije – Trilj 13-15. rujna 2019.g

Dani planinara Dalmacije i 2. Međunarodni mihovilski dani planinara – Trilj 13-15. rujna 2019.g

Dragi planinari,

pred nama je vikend predviđen za druženje s planinarima na Danima planinara Dalmacije kojima je ove godine domaćin PD Jelinak Trilj

Tko želi ići organizirano, s ciljem uspona na Konja, polazak je u subotu, 14.9.2019.g. u 06:00h s Gospina otoka – za info se javiti Draženu Paviću (0989201545), a svi ostali mogu se prilagoditi programu manifestacije.

Ukoliko netko želi prespavati, a treba mu šator, isti može iznajmiti u Društvu (također kontaktirati Pavića).

VAŽNA NAPOMENMA:

Također molimo sve koji se odluče ići na manifestaciju, bilo u osobnom aranžmanu, bilo u subotu ujutro, da se što prije jave Paviću kako bi nas najavio domaćinima.

PROGRAM MANIFESTACIJE:

PETAK, 13. RUJNA 2019.

Dolazak u kamp u popodnevnim satima,
prijava na info- pult (upoznavanje sa Programom manifestacije, broj članova PD, najmlađi, najstariji), podizanje šatora i druženje.
18:30 – SVEČANO OTVARANJE Dana planinara sa obraćanjem predstavnika društva domaćina, predstavnika HPS-a, v.d. predsjednika PS ŽSD i predstavnika lokalne zajednice.
Otvaranje foto izložbe “PD JELINAK – 20 godina planinarstva u Trilju” (predvorje kino dvorane)
20:00 – Svečana Skupština PD Jelinak

SUBOTA, 14. RUJNA 2019.

Od 6:00 dolazak u kamp i prijava na info-pult … prijava na organizirane izlete:
07:00 – Voštane Gornje – planinarsko sklonište Sv. Mihovil –Žlabina – Poljane – Konj (srednje zahtjevno)
08:00 – Trilj – Gardun – Nutjak – Trapošnik –Trilj (posjet Muzeju Triljskog kraja uz prethodnu najavu na info-pultu, nezahtjevno)
17:00 – zajednički ručak i druženje (planinarski grah)
17:00 – sportsko zabavne aktivnosti
18:00 – kulturno zabavni program
20:00 – sastanak predstavnika planinarskih Društava sudionika manifestacije i PS ŽSD
20:30 – pozdravni govor predsjednika Društva Maria Dukića i dodjela zahvalnica predstavnicima Društava
proglašenje pobjednika sportskih natjecanja
21:00 – glazba uživo, grupa Ozon
NEDJELJA, 15. RUJNA 2019.
08:00 – ustajanje, kava, čaj
09:00 10:00 posjet Muzeju Triljskog kraja (najava na info-pultu)
10:00 – Sv. Misa u crkvi Sv. Mihovila u Trilju
12:00 – svečano zatvaranje tradicionalne manifestacije „Dani planinara Dalmacije 2019.“
12:30 – ručak
Napomena:
PROSTOR KAMPA – SMJEŠTAJ – MOGUĆNOST NOĆENJA
Kamp će bit smješten u gradskom parku u Trilju, uz rijeku Cetinu na zapadnoj strani. Na prilaznim putovima biti će postavljene table s uputama za mjesto dolaska. Smještaj u vlastitim šatorima u gradskom parku, gradskoj sportskoj dvorani (za manje grupe), učionicama OŠ Trilj (za veće grupe) i privatni smještaj na području Trilja i okolnih mjesta. Ispred samog ulaza u kamp volonteri će usmjeravati vozače na parkiralište. Potrebno je ponijeti odgovarajuće šatore, vreće za spavanje i podmetače. U kampu će se koristiti EKO WC.
Otpad – smeće dužni ste prikupljati u PVC vreće i odlagati na predviđeno mjesto.
VODA
Vodom za piće kao i za ostale potrebe možete se opskrbiti u kampu pored spomenika rijeci Cetini.
HRANA I PIĆE
Za sve sudionike su osigurana dva topla obroka ( ručak u subotu i nedjelju). Također je osiguran pribor i posuđe za jelo kao i veći šator s postavljenim stolovima.
Za planinare koji će obilazitiü planinarske staze smo osigurali besplatnu kavu i čaj u ranim jutarnjim satima u subotu i nedjelju,
Cijelo vrijeme bit će na raspolaganju jela sa roštilja i dovoljne količine raznih napitaka po pristupačnim cijenama (donacije).
DOLAZAK U TRILJ
Autocestom A1 Zagreb-Dubrovnik do izlaza Bisko
Od Biska do Trilja (udaljenost 7 km, vrijeme putovanja 10 min.)
Od Splita od Trilja (udaljenost 40 km, vrijeme putovanja 35 min.)

Svaki planinar na izlet polazi na vlastitu odgovornost. Svi sudionici izleta moraju imati ovjerenu planinarsku iskaznicu za 2019. godinu.
Veselimo se vašem dolasku,

Organizacijski Odbor PD Jelinak Trilj