August  2020

DVODNEVNI IZLET NA VELEBIT – VELIKO RUJNO – 18. i 19.SRPNJA 2020.

Veliko Rujno nalazi se u srcu Velebita i poznato je svetište Majke Božje ili Velike Gospe koju štuje cijeli podvelebitski kraj. Zajedno s Malim Rujnom, najprostranija je velebitska visoravan koja se pruža u dužini od sedam i širini od jednog kilometra. Smješteno je u Parku prirode Velebit na nadmorskoj visini od oko 900 metara.

Dinamički plan izleta i ostale upute:

Subota, 18. srpnja

06:00h – Polazak s parkirališta na Gospinom otoku osobnim automobilima.

Nakon dolaska na Veliko Rujno do male Planinske kućice postavit ćemo šatore (društvo ima šatore za one koji ga nemaju) – Obavezno ponijeti vreću za spavanje, Planinarska kućica ima vodu i 5 kreveta za spavanje (dame imaju prednost), a u subotu navečer biti će spremljena zajednička večera.
Nakon postavljanja šatora u planu je tura od Veliko Rujna do Bojin kuka – tura traje 4-5 sati, ovisno o sudionicima i uvjetima na terenu.

Nedjelja, 19. srpnja

Nakon subotnjeg zagrijavanja nedjelja je rezervirana za malo dužu turu, a kako tura traje od 8 do 9 sati, neminovno je rano buđenje i rani polazak na planinarenje!
Plan je sljedeći: s Veliko Rujna preko Planinarskog skloništa Struge treba stići na Vaganski vrh i vratiti se natrag. Kome je cijela tura previše, može se odmoriti na Strugama i laganini se vratiti na Veliko Rujno.
Povratak na Veliko Rujno, pakiranje i povratak prema Solinu predviđen je za nedjelju poslijepodne, a kako je ljeto u punom zamahu ne bi bilo zgorega sa sobom ponijeti kupaći kostim i šugaman, putem zastati u Starigradu i malo uživati u ljetnim radostima.
Za više informacija i prijave zadužen je Dražen Pavić (098 920 1545), a prijave se zaprimaju najkasnije do četvrtka popodne 16.srpnja.

NAPOMENE:

Sa sobom ponijeti dovoljno tekućine, hrana je dijelom ruksaka (osim večere u subotu), obući se slojevito i prikladno vremenskim uvjetima.

VAŽNA NAPOMENA:

Pridržavajte se epidemioloških mjera i nemojte krenuti na put ako vam je temperatura veća od 37°C.