Postani Član!
Izleti za 2018 godinu
November  2018

Humanitarna akcija za obitelj Zoko

Završena humanitarna akcija za obitelj Zoko

Članovi i prijatelji solinskog Planinarskog društva Sveti Jure ove su godine korizmeno vrijeme odlučili iskoristiti za jednu lijepu ljudsku gestu. Naime, obitelj Mate i Željke Zoko iz Dugobaba i njihovih osmero djece u dobi od 2 do 12 godina do 31.05.2010. godine živjeli su sretnim i skladnim obiteljskim životom kojeg je u trenutku prekinula teška prometna nesreća u kojoj je Mate izgubio vid. Ta skromna obitelj koja zbog Matine sljepoće danas živi od socijalne pomoći i na rubu egzistencije zapravo ni ne traži pomoć jer ih naprijed vodi misao kako uvijek ima i potrebitijih od njih, ali saznanje u kakvim uvjetima žive nekolicini je članova solinskog Društva bilo dovoljno za potaknuti humanitarnu akciju tijekom korizmenih dana. Tijekom akcije prikupljale su se donacije u vidu hrane i ostalih potrepština za kućanstvo, ali i namještaj te odjeća. Akciji se odazvao veliki broj članova te prijatelja Planinarskog društva te su prikupljene potrepštine u Dugobabe stigle u dva navrata, prvo je uoči Uskrsa u kuću Zoko stigla hrana, a nekoliko dana kasnije stigle su i ostale prikupljene potrepštine te namještaj za dječju sobu. Osim što su sa sobom donijeli darove solinski su planinari pomogli ukućanima sastaviti i one dijelove namještaja koji su također donirani obitelji Zoko. Više nego ugodno iznenađeni i duboko dirnuti ukućani nisu mogli pronaći prave riječi kojima bi zahvalili svojim dobročiniteljima, ali njima riječi ionako nisu bile potrebne, najveće im je hvala bio pogled na sramežljivo sretna lica najmlađih članova obitelji. Ta sretna mala lica potvrda su kako je akcija više nego uspjela stoga se pokretači akcije i vodstvo solinskog Društva od srca zahvaljuju svima koji su se akciji odazvali i na taj način pomogli uljepšati uskrsne blagdane jednoj uistinu krasnoj obitelji.

FOTOGALERIJA..