December  2019

Idemo na Biokovo laganim korakom – nedjelja 17.11.2019.g: Rilić, Drveničke stine, Sokolić

Laganim korakom – nedjelja 17.11.2019.g: Rilić, Drveničke stine, Sokolić

Na južnom dijelu Biokovskog masiva planine – Rilić nalaze se Drveničke stine sa najvišim vrhom Sokolić 788 m nadmorske visine.Uspon je iz sela Višnjice, općina Vrgorac. To je dio starog „Duhanskog puta“. Tim putem su stanovnici Podbiokovlja i Zabiokovlja razmjenjivali svoja dobra, ponajprije duhan, pa je tako i sam put dobio ime. Ova staza je povezivala Drvenik sa selom Kokorići smještenim u dolini jugozapadno od Vrgorca. Iz ovog zaselka započinje građeni planinarski put, koji vodi između ograda omeđenim suhozidom. Sami vrh Sokolića dominira strmim stijenama iznad Drvenika. Ne odlikuje se velikom visinom ali ipak zbog specifičnog oštrog i škrapastog terena privlači mnoge planinare. Vidik sa Sokolića otvoren je na sve strane. Vide se otoci Brač, Hvar, Vis i Korčula te Pelješac na jugu. Sjeverozapadnim obzorom dominira Sutvid s vrhovima Vilovita glava, Kokuljevica i Velika Kapela a sjevernim i sjeveroistočnim Mihovil, V. Šibenik i Matokit. Na jugoistoku sve do Neretve brojni su vrhovi Rilića. A duboko u zaleđu, kad bura očisti pogled vide se vrhovi Čvrsnice, Prenja i Veleža u Hercegovini.

OKVIRNI DINAMIČKI PLAN:

07.00h polazak s parkirališta kraj Inine zgrade
08.15h dolazak u Višnjicu, polazak prema Drveničkim stinama
10.45 h dolazak na Drveničke stine, sa mogućnosti uživanja u pogledu i odmoru za one koji su nesigurni na oštrom i škrapastom terenu
11.00h uspon na Sokolić
12.00h očekivani dolazak na Sokolić, odmor
13.00h povratak za Višnjicu i Solin

OPREMA: Planinarsko – izletnička, prilagođena vremenskoj prognozi

Za sve dodatne informacije možete se javiti Mandi Podrug na mobitel 098 678 566

Na izlet se ide osobnim automobilima, pregrupiranje na parkiralištu kod Inine zgrade

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost te su dužni
pridržavati se uputa vodiča. Na izlet se mogu prijaviti samo članovi planinarskih društava sa plaćenom članarinom za tekuću godinu.

Posebna napomena: