Postani Član!
Izleti za 2018 godinu
July  2018

Idemo na Kamešnicu – za svakoga ponešto – nedjelja, 1.7.2018.g.

Izlet na Kamešnicu – nedjelja, 1. srpnja 2018.g.

Izletom na Kamešnicu u nedjelju želimo omogućiti jedan predivan dan za sve članove i one koji to žele postati. Kamešnicu ćemo, zbog veličanstvenog pogleda s ovoga vrha, osvajati s dvije strane. Pogled puca na ogroman dio Dalmacije, ali i južne dijelove BiH, vide se čak i vrhovi planina Crne Gore. Kroz Kliška vrata s vrha Kamešnice se vidi Marjan. Najbolje se s Konja vidi cijelo Livanjsko polje i samo Livno, kao i čitavo Buško blato.

Na ovom izletu organizirat ćemo TRI /3/ grupe po kondicijskim sposobnostima i željama Vas dragi prijatelji.

OKVIRNI DINAMIČKI PLAN:

06.00h polazak s parkirališta nogometnog igrališta Solin u Solinu
08.00h dolazak u Podgradinu

GRUPA A:
08.15 dolazak u selo Lipa i početak uspona preko planinarskog skloništa Milčić-Bunarić
11.00h dolazak do planinarskog skloništa na -Bunarić .Planinarsko sklonište »Bunarić« nalazi se na grebenu Kamešnice, na padini vrha Gušinova kažela (1654 m),
13.00h dolazak na vrh Kamešnice, njen najviši vrh Konj (1856 m)
13.30 povrata na planinarsko sklonište Pešino vrilo

GRUPA B i C:
08.150h početak uspona iz Podgradine na planinarsko sklonište Pešino vrilo. Staza je vrlo ugodna za šetnju, nije teško,uz potok je i cijela vodi kroz hladovinu guste bukove šume.
10.00h dolazak na planinarsko sklonište Pešino vrilo – nalazi se na 1350 m nadmorske visine

GRUPA B:
11.00h polazak na vrh Kamešnice Konj (1856 m)
13.00h dolazak na vrh Konj i spajanje sa grupom A
13.30 povratak na Pešino vrilo

GRUPA C:
Uživanje u prirodi, sa vidikovcem i izvorom pitke vode. Rekviziti za uživanje su poželjni.
Pešino vrilo je još jedno u nizu izvora koje je domaćem stanovništvu vjekovima pružalo pitku vodu. Nalazi se na 1375 m/nv,. Stari pričaju kako su prije mjesecima boravili na Kamešnici čuvajući stoku na ispaši. Upravo im je Pešino vrilo između ostalih mnogobrojnih izvora na Kamešnici omogućavalo da napoje stoku.

Zajedničko okupljanje nakon odrađenih tura na planinarskom skloništu Pešino vrilo, proslavit ćemo druženjem – po mogućnosti ponijeti svoj doprinos za bacit na gradele.

Zajednički povratak svih sudionika prema Podgradini i Solinu.

Vodiči na ovom izletu su Ivica Ćurković i Manda Podrug, a za sve Informacije možete se javit na mobitel 098 678 566 Mandi /Ivica trenutno nedostupan/

Na izlet se ide osobnim automobilima, pregrupiranje na parkiralištu kod nogometnog igrališta Solin.

ZBOG PRELASKA DRŽAVNE GRANICE OBAVEZNO SA SOBOM PONIJETI VAŽEĆU PUTOVNICU ILI OSOBNU ISKAZNICU!

NAPOMENE:

Posebna napomena: