August  2019

Izlet na Mosor – 14.2.2016.g.

Valentinovo na Mosoru (Gata – Gornji Dolac) – 14. veljače 2016.g.

Mosor

PD Sveti Jure vas poziva da ovogodišnje Valentinovo, nedjelju, 14. veljače provedete u ugodnom planinarskom druženju na Mosoru. Za taj dan je predviđen lagani izlet od Gata do Gornjeg Doca (a ako bude volje i snage sudionika i do župne crkve u Srijanima).

Dinamički plan izleta i ostale informacije pročitajte u nastavku:

Dinamički plan izleta:
Gata – Trpošnjik – Rašeljka – Gornji Dolac (Srijane):

Okupljane ispred velikog Tommija u Solinu u 7:30 i polazak autobusom prema Gatama.
Dolazak u Gata odakle se od župne crkve planinarskom stazom penjemo do Planinarskog skolništa Trpošnjik (pauza uz marendu).
Nastavak puta prema Docu preko Rašeljke, dolazak u Gornji Dolac gdje nas čeka autobus (ako sudionici izleta budu suglasni autobus će nas čekati u sljedećem naselju, kod župne crkve u Srijanima).
Po završetku ture slijedi ručak u Lovačkoj kući u Srijanima (u Veloj Njivi u kojoj njive ni za lik) – ukoliko netko ne želi sudjeovati na ručku nek se izjasni prilikom prijave na izlet.
Nakon druženja uz dobru spizu slijedi povratak prema Solinu.

Trajanje ture: 4 sata (pješačenje, marenda i kraći odmori na stazi)
Težina staze: lagano

Glavni vodič izleta: Davor Mikas

Očekivana cijena izleta: 60 kuna (prijevoz + ručak)

Molimo sve zainteresirane za izlet da se što prije, a najkasnije do srijede 10. veljače 2016.g. jave Ivici Sedlaru na tel: 0915901691 i rezerviraju svoje mjesto u autobusu
Uplate za izlet: u srijedu, 10. veljače u prostorijama DV-a Cvrčak (Zvonimirova 71) od 17 do 19 sati (ili po dogovoru s Ivicom Sedlarom).

NAPOMENE:

Posebne napomena: