December  2020

Izlet na otok Žirje – 19. i 20. rujna 2020.g.

Otok Žirje je najudaljeniji i najveći otok u Šibenskom arhipelagu, a poznat je kao ribarsko naselje te bogato ribolovno područje. Također je poznat po prirodnim ljepotama, bistrini i plavetnilu mora, po prirodnim, divljim, stjenovitim plažama kao što su one u uvalama Velika i Mala, Stupica i Koromačna, a posebno su primamljive nautičarima. Stanovništvo se uglavnom bavi uzgajanjem vinove loze, maslina i smokve.
Otok Žirje je idealno mjesto za miran odmor daleko od gradske buke. Najviši vrh je Kapić (131 m) na kojem je očuvan kružni bedem iz pretpovijesnog razdoblja. Na brdu Vela glava koji dominira Samogradskim vratima, južnim ulazom u Kornatsko otočje, postavljen je vidikovac s identificiranim točkama u okolici.

Plan izleta:

Subota i nedjelja, 19. i 20. rujna 2020.g.

U 6.30h je polazak osobnim automobilima sa parkirališta na Gospinu otoku za Šibenik odakle se u 9.00h kreće katamaranom za otok Žirje.
Smještaj je u uvali Mikavica u maloj vikendici s 5 kreveta oko koje će se postaviti šatori (Društvo ima šatore za one koji ga nemaju). Obavezna je vreća za spavanje
U subotu će biti organizirana zajednička večera, a ostala hrana i piće su iz ruksaka.
Izlet nije zahtjevan – red šetnje, red kupanja.
Povratak je predviđen za nedjelju u 17.00h trajektom za Šibenik.

Za više informacija i prijave zadužen je Dražen Pavić (098 920 1545), a prijave se zaprimaju najkasnije do četvrtka popodne 17.rujna.
Broj izletnika je ograničen!!!

NAPOMENE:
VAŽNA NAPOMENA:
Pridržavajte se epidemioloških mjera i nemojte krenuti na put ako vam je temperatura veća od 37°C.