October  2020

Izlet na Svilaju – nedjelja, 14. prosinca 2014.g.

Izlet na Svilaju – 14. prosinca 2014.g.

Svilaja

PD sveti Jure poziva na izlet na Svilaju. Na izlet se ide u nedjelju, 14. prosinca 2014.g. a ide se osobnim automobilima.
Okupljanje je u 7 sati ispred velikog Tommija u Solinu, u planu je kupnja namirnica za zajednički ručak kod Planinarske kuće Orlove stine tako da se prema Svilaji kreće oko 7:20h. Vožnja do Planianrske kuće traje oko sat vremena, a zadnji dio puta (oko 3km) je makadam.

Na turu se kreće oko 9:00h, uspon od Pl. kuće do vrha Svilaje (1508m) traje od 2 – do 2 i pol sata (ovisno o kondicijskoj sposobnosti sudionika) i nije pretjerano zahtjevan (bez problema ga savladaju i djeca), nešto zahtjevniji je tek završni dio uspona na vrh. Smjer kretanja je Pl. dom – Kunčeve staje – vrh Svilaje.
Nakon kraćeg zaustavljanja i okrijepe na vrhu (oko podne) slijedi silazak prema Planinarskoj kući gdje je predviđen zajednički ručak (hranu ćemo ponijeti sa sobom, a piće tko želi može kupiti u Pl. kući).
Po povratku do Pl. kuće tko bude želio može se popeti na stjenovite Orlove stine (oko 20 minuta) do kojih se stiže po teškom kamenitom terenu. Uspon je zanimljiv zbog lijepog vidika na dolinu Cetine, Peručko jezero te na Dinaru i Troglav.

Prema trenutnoj vremenskoj prognozi taj bi dan vrijeme na Svilaji trebalo biti oblačno sa sunčanim razdobljima, umjereno vjetrovito i u jutarnjim satima prohladno stoga se potrebno obući primjereno vremenskim uvjetima.

Za više informacija i prijavu na izlet javite se vodiču Josipu Žižiću (098/1711712)

Posebne napomene:

Organizator i vodič izleta zadržava pravo promjene plana i programa, prema postojećim uvjetima na terenu te vremenskim prilikama, također zadržava pravo procjene kondicijske sposobnosti pojedinih sudionika izleta