Izleti za 2019. g. – prva 3 mjeseca
February  2019

Izlet stazom Put života – Omiška Dinara

Stazom Put života, Omiška Dinara – nedjelja 17.02.2019.

Pozivamo Vas da nam se u nedjelju pridružite na planinarenju po Omiškoj Dinari stazom dostojnom svoga imena – Put života. Staza polazi iz Piska, Gornji Fistanići u početku kao u svakom životu malo teže, uzbrdo serpentinama Krugom do Pasa (594m n/v). Nastavljamo dalje širokim grebenom, uz vijugave blage prelaze uzbrdo – nizbrdo, povremeno izloženi vjetrometini, kako i priliči životu. Preko Smrčice (600 m n/v) dolazimo do najviša točka našeg uspona Gradina –Šatorica ( 642 m n/v).

Za nagradu na kraju preko Privorca izlazimo na podzidanu stazu koja je u povijesti spajala stara sela primorja (Pisak, Marušići, Lokva Rogoznica..) sa Zadvarjem. Otvorit će nam se prekrasni pogled na prijevoj Dubci i Vrulju iz najljepše perspektive.
Tempo će biti lagano, meditativno, da možemo cijelim putem uživati u prekrasnom vidicima na otoke, primorska mjesta, sa druge strane na životopisne predjele ostataka brdskih naselja, moramo se malo podružiti i sa kamenim gromadama nalik na kamene svatove koji će nas čekati na putu.

Na izlet se ide osobnim vozilima.
– 07,45 polazak sa Gospinog otoka, stanka za kavu u Omišu, Studenac,
Ukupno trajanje ture 4 sata

Vodić: Đulja Katić mob: 099 3165 164
Težina: Kondicijski lako i tehnički ne zahtjevno