Postani Član!
Izleti za 2018 godinu
September  2018

Uzduž i poprijeko Omiškom Dinarom

Omiška Dinara – uzduž i poprijeko – nedjelja, 4.3.2018.g.

Vakula u posljednje vrijeme stvarno rijetko griješi – tako je u nedjelju, 4. ožujka, kako je i najavio, nakon ranojutarnje kiše, negdje oko 9 sati granulo sunce… iako smo po dolasku u Omiš sa zebnjom gledali u nebo i prema kišnim oblacima sakrivenim stijenama Omiške Dinare, taman kada je trebalo ukazalo se sunce i pokazalo nam svu ljepotu friško okupane planine. Dan se na kraju pokazao idelanim za planinarenje, umjesto kabanica, kišobrana, kapa i rukavica, iz ruksaka smo izvadili sunčane naočale, kratke majice i uvijek spremne foto aparate jer šteta bi bila ne zabilježiti svu tu ljepotu prirode koju narušavaju samo tragovi naših stopa u stazi i žamor zadovoljstva koji se tog jutra migoljio planinom. Otvorila nam se, tako, Omiška Dinara u svoj svojoj ljepoti i pružila nam prekrasne vidike sa svog vrha Kula (Imber) napunivši nas energijom dovoljnom za izdržati tjedan pred nama, a da bi izlet bio potpun, produžili smo i do utvrde Fortica i zaokružili ovaj prekrasan dan pomalo umorni, ali istinski sretni i zadovoljni.

FOTOGALERIJA – Omiška Dinara