February  2021

Rafting na Uni i planinarenje po Plješevici- 4. i 5. lipnja 2016.g.

Red raftinga, red planinarenja – 4. i 5. lipnja 2016.g.

Una

Sva obećanja su očaravajuća , hajde da vidimo:

PRVI DAN 04.06.SUBOTA

-polazak u 06 sati ispred Tommy-a
-do 11 sati dolazak grupe u PLANINARSKI DOM u Bihaću-smještaj
-u 12 sati start planinarske ture na relaciji PLANINARSKI DOM – ŠABINA GREDA NA PLJEŠEVICI (polazna tačka 490m, a ishodišna 1225m) trajanje cca,6 sati
-u 18 sati povratak u PLANINARSKI DOM
-u 19 sati organizirana večera, druženje, noćenje

DRUGI DAN 5.06.NEDJELJA

Od 8-9 sati doručak, poslije doručka odlazak na start raftinga KOSTELA
-u 10:30 sati start raftinga
-u 13:30 sati cilj raftinga-STIJENA, presvlačenje i povratak grupe
Rafting etapa je duga cca 20 km, vozi se 3 sata ovisno od vodostaja rijeke Une, nalazi se u donjem toku rijeke Une takozvani GRMUŠKI KANJON, predivna priroda, bezbroj brzaka i kaskada, rafting bez stresa za uživanje i opuštanje, pogodan za sve. Po prognozama vremenske prilike za vrijeme našeg posjeta su idealne.

Kažu nam domaćini da se pripremimo za jednu lijepu i nezaboravnu avanturu raftinga na Uni, koje će ostati u dubokom sjećanju, uz napomenu, odnosno, poruku za one koji ne žele na rafting :DOĆI NA KRALJICU RIJEKA UNU, A NE OTIĆI NA RAFTING, JE ISTO KAO DOĆI NA MORE A NE OKUPATI SE.
Cijena ovog aranžmana je 50 Eura., i uključuje zbog terena po kojem planinarimo stručnog vodiča, večeru, noćenje sa doručkom u PLANINARSKOM DOMU i rafting.
Za one koji ne žele iz osobnih razloga uživati u avanturi raftinga cijena iznosi 20 Eura.
Na izlet se ide osobnim automobilima.
Vaši vodiči u ovoj avanturi su Manda Podrug /098 678 566/ i Marko Gašpar /091 768 5305/ koji Vas najljubaznije mole da svoju potvrdu sudjelovanja na ovom izletu potvrdite što prije radi rezervacija koje su neophodne da bi izlet protekao dobro, ugodno i bez nervoze.

Molimo Vas svoje sudjelovanje prijavite najkasnije do 24.05.2016, Mandi ili Marku.
Uz potrebnu planinarsku opremu, ponijeti i kupaći kostim.

POSEBNE NAPOMENE:
Na izlet se mogu prijaviti samo članovi planinarskih društava sa plaćenom članarinom za tekuću godinu. Obavezno ponijeti osobne dokumente zbog prelaska državne granice.

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost te su dužni pridržavati se uputa vodiča.