Postani Član!
August  2018

Slavonija 2016. – Martinje u Kutjevu

Slavonija u srcu – Martinje u Kutjevu

Jedan vikend u studenom već je prema tradiciji bio rezerviran za pohod u Slavoniju – ove je godine na red došlo Kutjevo i to u vrijeme Martinja. Krenuli su tako solinski planinari i nekoliko prijatelja iz okolnih Društava prema Kutjevu na tradicionalnu eno-gastro manifestaciju “Kutjevačko Martinje” koja se održava na Trgu graševine.

Naravno, nije se preskočilo ni obvezno planinarenje, doduše djelomično i po kiši, ali ipak se uspjelo doživjeti čari i ljepote slavonskih šuma u jesen …. a onda Martinje kod domaćina ovogodišnjeg pohoda, kod Krsnikovih, doživljaj kojeg će sudionici ovog pohoda vjerojatno još dugo pamtiti, uslijedila je i nezaobilazna fešta koja se morala u neko doba prekinuti jer dan ipak traje samo 24 sata – spavanje u Planinarskom domu Jankovac i iščekivanje drugog dana slavonske avanture …. a drugi je dan donio snježnu čaroliju na Papuku, suncem okupano bijelo slavonsko jutro oduzimalo je dah pa nije bio problem ni pogurati autobus koji je zbog snijega zapao u manju nevolju … a onda obilazak kutjevačkih podruma, potom opet fešta na Trgu graševine i malo po malo približilo se vrijeme polaska prema Dalmaciji …. bilo je lipo, opušteno, veselo i taman onako po mjeri … pozdrav Slavonijo, vidimo se vjerojatno opet i dogodine ….

FOTOGALERIJA – Slavonija – Vitaljić

FOTOGALERIJA – Slavonija – Goga