February  2021

Tradicionalni pohod na Dinaru u organizaciji HPS-a

Izlet na Dinaru – 27. svibnja 2017.g.

Hrvatski planinarski savez tradicionalni pohod na Dinaru ove godine organizira u subotu, 27. svibnja. Početak pohoda je u 8 sati u Glavašu. Za uspon treba 4 sata hoda.

U nastavku pročitajte upute HPS-a:

Organizator pohoda je Hrvatski planinarski savez. Za sigurno i ugodno planinarenje brinut će se članovi HGSS Stanice Šibenik i Stanice planinarskih vodiča Šibenik koji će pružati i podršku planinarima iz svih krajeva Hrvatske i inozemstva. Domaćinstvo i planinarski ručak kod planinarske kuće Glavaš pružat će članovi HPD-a Sinjal iz Kijeva (info: Marko Gojević, 095/50-90-792), uključujući mogućnost noćenja u šatorima ili u prostorijama škole u Kijevu. Na trasi pohoda biti će raspoređeni spašavatelji HGSS-a kao sigurnosna podrška te vodiči HPS-a. Za uspon je obavezna planinarska oprema, a sa sobom je potrebno ponijeti dovoljno vode te zaštitu od sunca, kiše i vjetra.

Budući da datum pohoda omogućuje poduzimanje jednodnevnog izleta po okolnim planinama (Promina, Svilaja, Poštak i Kijevski Kozjak) u nedjelju 28. Svibnja, upućujemo vodiče da kvalitetno isplaniraju dostupno vrijeme i okolne smještajne kapacitete.

Pozivamo sve zainteresirane planinare da sudjelovanjem u tradicionalnom usponu na najviši vrh Hrvatske i ove godine u velikom broju istaknu važnost Dinare kao najviše hrvatske planine uz poseban poziv planinarima koji još nisu bili na Dinari da iskoriste pogodnosti organiziranog pohoda.