Opća škola 2016.g. – vježba na Malačkoj
OPS 2016.g. – Vježba na Malačkoj

Ovogodišnji solinski planinarski školarci stigli su i do najizazovijeg dijala dvomjesečnog školovanja – Alpinističke vježbe koja se već po tradiciji održala na penjalištu na Malačkoj. Iako su svi polaznici ovogodišnje Škole s nestrpljenjem iščekivali vježbu, većina ju je zbog posla i raznih neodgodivih obveza ipak morala preskočiti tako da se na Malačkoj u subotnje jutro okupio tek manji broj polaznika škole. Uz školarce na Malačku su došli i nešto iskusniji članovi Društva kako bi bili pri ruci iskusnom HGSS-ovcu i voditelju Vježbe, Srđanu Vrsaloviću. Na samom penjalištu tog je jutra bila poprilična gužva, upravo je u tijeku bila spelološka vježba HGSS-ovaca, ali oni su okupirali one nešto zahtjevnije smjerove pa je naša mala grupa na miru mogla krenuti ka upoznavanju tajni penjanja u stijeni na onom najlakšem smjeru, na Trešnjici. Manji broj sudionika vježbe imao je i svoje prednosti, svi polaznici Škole, ali i “pomagači” imali su priliku isprobati i penjanje u stijeni (naravno, bili su osigurani) i absail i to sve pod budim Vrsalovićevim okom … bila je ovo prilika za razbiti neke strahove, za pomaknuti one male vlastite granice i za razviti osjećaj povjerenja u kolegu koji te osigurava – bila je ovo prilika za upoznati planinarstvo i na jedan malo drugačiji način … Hvala Vrsaloviću za strpljenje i svo znanje koje je uspio prenijeti našim školarcima, ali i nama tek nešto malo iskusnijima, hvala Luki, Marku i Branku koji su bili tu za naše planinarske početnike i hvala našim školarcima što su se prepustili u naše ruke i okušati se u nečem ipak malo drugačijem od svakodnevice…

