S pogledom na polja vrgoračkih jagoda
Pogled s Matokita

Još jedan savršen dan za planinarenje … nedjelja, 19. veljače 2017.g, prohladno zimsko jutro, vedro, bez vjetra … cilj: Matokit iznad Vrgorca i njegov najveći vrh Sv. Rok koji se smjestio na 1062mnv. Početak dana obilježile su suze smijalice nakon neobičnog susreta s djelatnikom HAC-a na izlazu Ravča … to se ne da prepričat, to se trebalo doživit! … Na polaznoj točci nas 14 iz solinskog Društva i još otprilike toliko njih iz HPD-a Vrgorac i HPD-a Snježnica iz Dubrovnika, lipa grupa, taman po mjeri jednog opuštenog i laganini izleta … uspon ne pretežak, malo kroz šumu, malo po kamenjaru, malo po grebenu i dohvatili mi Svetog Roka … odmor uz logorsku vatru by Rođo, upijanje one lipote koju svaki vrh na svoj način pruža, čeznutljivi pogled na vrgoračka polja (naravno, na ona s poznatim plodom ovog kraja), pogled prema kući iz koje su neki godinama gledali baš prema ovom vrhu i sad su ga napokon dohvatili … trpeza za povratak snage, zajednička fotografija i pokret … a silazak ko silazak, nekima i nije bio baš tako lagan, ali to je valjda normalno na ovim našim planinama na kojima kamen vodi glavnu riječ … Matokit, draga planina koja nam je ove nedjelje bila izvanredan domaćin, hvala joj ….
Foto by: Goga i Vesna (i nisu baš složene po redu)

