Jugo na Visočici – rujan 2017.g.


Izlet na Velebit, Visočica (1618mnv) – rujan 2017.g.

 

Po planu izleta Planinarskog društva Sveti Jure, Solin uputili smo se 17.09.2017 prema vrhu Visočici , smještenom na južnom Velebitu. Cijelim putom do Gospića kiša je doslovno lijevala! Ali nakon kave, pekare i dućana u Gospiću – kiša je prestala !!! – raspoloženje nam se značajno popravilo. Od Doma pod Visočicom pa do vrha pratilo nas je poprilično hladno jugo, ali, ipak, tjeralo je oblake velikom brzinom i povremeno nam otvaralo prekrasne poglede na Vaganski vrh, Sveto Brdo, Panos, Veliki Stolac, Gospić u Ličkom polju, Kremen, Ozeblin itd… Prijatelji iz PD Željezničar –Gospić otvorili su nam lijepo uređen Dom, i veliko im hvala na tome, pa smo uz vatricu i ugodnu atmosferu ručali. Svi sudionici su izrazili želju ponovo posjeti Velebit – i to što prije !!!

Tekst: Nikola Jelinić

Foto: Ivo i Jagoda (kao i obično kompjuter je fotografije odlučio poredati po nekom samo njemu logičnom redoslijedu)

FOTOGALERIJA

Comments are closed.

Račun društva
IBAN: HR2124070001100481553
BIC: OTPVHR2X
Pretraga
Sponzori društva