Velebit i Škabrnja – 17. i 18. studenog 2018.g.
Šarovito društvo i buran Velebit – Panoga i Vilinski kukovi

Ovaj vikend imao je smisla. Zadihani, a ne oznojeni, puni optimizma kako smo samo lagani, jer nas je bura valjala na sve strane, popeli smo Južni stranu Velebita. Zavirili smo u Mamet, jamu impresivnog izgleda i još impresivnije dubine. U golorukoj borbi sa Burom osvojili smo i vrh Panogu na 1062 metara, te dotakli tajnu zvanu Vilinski kukova na 922 metara. Kružnom turom zaobišli smo sa svih strana čuda umjetničkog stvaranja prirode. Glavni autori voda i vrijeme .Gušteri, lavovi, zmije, slonovi, bradati ljudi i neka čudna bića zaustavljali su naše korake u želji da ih promotrimo. Na kraju nam je opet naša rijeka kanjona, Zrmanja za kraj izbila dah. Ona upravo kod Muškovaca mjesta naše jutarnje polazne točke, izlazi iz njenog najljepšeg dijela, kanjona koji počinje u Kaštelu Žegarskom. Slapovi su predivni, priroda neopisiva. Koliko samo nama neotkrivenih kutaka ima naša lijepa zemlja Hrvatska. Lijepa li si!!!!!! Uvijek otvorenog srca dočekali su nas u Biogradu prijatelji PD Belvedere, večera za prste polizat dala je zamah za ugodno druženje. Robi hvala!
Ispunjeni tugom, zahvalnosti i ponosom, koračali smo u koloni sjećanja našom Škabrnjom.
Nikad se zaboravit neće,
lica straha, izgubljene sreće,
nijedna bomba. nijedna granata,
nijedna suza u oku Hrvata.
Tekst: Manda
Foto: svako po malo

