Archive for the ‘Front Page’ Category
IZLET U GORSKI KOTAR 25. i 26. svibnja 2019.g.
IZLET U GORSKI KOTAR 25. i 26. svibnja 2019.g. – Bjelolasica i Nacionalni park Risnjak

P.D Sveti Jure poziva da nam se za vikend 25-26. svibnja 2019. pridružite na izletu u Gorski kotar i Nacionalni park Risnjak s usponima na Bjelolasicu (1534 m) i Risnjak (1528 m). a sve potrebne informacije pročitajte u nastavku:
Majice Društva

Ostalo je još par komada starih majica Društva (vidi sliku) i to u veličinama L, M i XXL – zainteresirani za kupnju mogu se javiti Nikši Knezu (0981698299), a majice će se moći preuzeti na Društvenom sastanku u utorak, 14.5. u Teatrinu GK Solin
Društveni sastanak – utorak, 14.5.2019.g
Društveni sastanak – utorak, 14.5.2019. u 18:00h – Teatrin GK Solin

Nismo u zadnje vrijeme puno sastančili pa evo prilike za malo druženja i razgovora – Društveni sastanak održat će se u utorak, 14. svibnja 2019.g. u 18:00 sati u Teatrinu Gradske knjižnice Solin (Zvonimirova 117D)
Dnevni red:
1. Informacije o izletu u Gorski kotar – 25. i 26.5.2019.g.
2. Nove majice Društva
3. Razno
IZLET U GORSKI KOTAR 25. i 26. svibnja 2019.g.
IZLET U GORSKI KOTAR 25. i 26. svibnja 2019.g. – Bjelolasica i Nacionalni park Risnjak

P.D Sveti Jure poziva da nam se za vikend 25-26. svibnja 2019. pridružite na izletu u Gorski kotar i Nacionalni park Risnjak s usponima na Bjelolasicu (1534 m) i Risnjak (1528 m).
Sve potrebne informacije pročitajte u nastavku:
Obavijest – odgađa se izlet na Velebit
Obavijest – odgađa se izlet na Velebit

Obavještavamo sve članove da se zbog najave lošeg vremena izlet na Velebit predviđen za nedjelju, 12. svibnja 2019.g. ODGAĐA!
Otvaranje penjališta Piramida
Otvaranje penjališta Piramida – travanj 2019.g.

Vrijednim radom planinara entuzijasta i uz donacije Grada Solina, poduzeća Čistoća d.o.o. Split i mnogih drugih, uređeno je demonstracijsko penjalište na stijeni poznatoj kao Piramida (Bovan) koje smo službeno otvorili u subotu, 27. travnja.
Stijena je oplemenjena kao penjačko učilište, turistički vidikovac, ali i kao dio istrgnut iz povijesnog zaborava iz života u pradavna vremena na ovim prostorima – u blizini se nalazi uklesani znak u stijeni koji podsjeća da je nekad ovdje bilo Silvanovo svetište.
Otvaranje penjališta proteklo je u opuštenom planinarskom druženju, isprobavali su se smjerovi, neki su po prvi put osjetili čari naše “mini” via ferate, uživalo se u pogledu s vrha Piramide … hvala svima koji su sudjelovali u uređenju penjališta i svima koji su svojim dolaskom uveličali našu malu svečanost, a svi ostali pozvani ste i sami otkriti mogućnosti novouređenog penjališta uz napomenu: NE PENJITE SE BEZ ADEKVATNE OPREME I OSIGURANJA!

