September  2021

Dani planinara Dalmacije – Radošić

Dani planinara Dalmacije – Radošić – 17. i 18. 05.2014

Planinarsko društvo Sveti Jure Solin poziva svoje članove da se u što većem broju odazovu ovogodišnjim Danima planinara Dalmacije koji će se 17. i 18. svibnja u organizaciji PK Split održati u Radošiću.

Molimo sve zainteresirane za odlazak u Radošić da se do petka, 09.05.2014.g. jave Vesni Žižić (091/5839812) ili pošalju mail na pdsvetijure@gmail.com Također vas molimo da se izjasnite hoćete li biti gore u subotu, nedjelju ili oba dana kako bi organizatorima mogli proslijediti potrebne informacije.
Na izlet se ide osobnim automobilima, polazak bi u subotu bio u 08:30 ispred velikog Tommija u Solinu, a za one koji će ići u nedjelju u 06:30, također ispred Tommija. U nastavku je priložen program manifestacije te bitne informacije o pristupnim putevima s naglaskom kako će prijevoj preko Malačke biti zatvoren za promet od subote od 11 sati.

Radosic

Program manifestacije i bitne informacije:

Okupljanje svih sudionika je predviđeno za subotu 17.05.2014. do 10:30 sati.
Najpovoljniji pristup je cestom od Jadranske magistrale iz Kaštel Starog koja vodi preko prijevoja Malačka (500m) i dalje cestom prema Radošiću. Postoje i alternativni prilazi sa autoputa. Parkirni prostor za autobuse i osobne automobile osiguran.

U prvom dijelu dana je planiran obilazak okolnih planinarskih staza i dijela planinarskog puta Dalmacija. U drugom dijelu dana planirano je podizanje šatora na za tu namjenu predviđenim površinama u Škopljancima. Šatore ili drugi prikladni smještaj sudionici osiguravaju sami. Potrebno je ponijeti šator, vreću za spavanje, podlošku,svjetiljku, pribor i zdjelu za jelo, te prikladnu odjeću i obuću za planinarenje. Za sudionike koji nisu u mogućnosti osigurati osobni šator, postoji mogućnost smještaja u velikom šatoru kojega će osigurati i podići organizator.
U večernjim satima slijedi program proslave 80 godišnjice osnutka PK Split….

Za nedjelju tijekom prijepodneva slijedi nastavak obilaska okolnih planinarskih i poučno-ekoloških staza. Tijekom ranijeg poslijepodneva slijedi besplatan ručak u baznom logoru uz nastavak prigodnog programa.

VAŽNA NAPOMENA:

Zbog prebacivanja termina autoutrke “Malačka 2014″ u organizaciji Splitskog auto kluba sa 25.05. na 18.05. molimo Vas poštivanje termina dolaska. U subotu se zatvara pristupna cesta sa južne strane Malačke u 11 sati, dok je u nedjelju ista dionica zatvorena od 9 sati.

PROGRAM MANIFESTACIJE

PRILAZNE CESTE