Uspješan zimski uspon na Sveto Brdo
Zimski uspon na Sveto Brdo

Kažu nam iskusni planinari kako se samo jednom u dvadestak pokušaja zimskog uspona na Sveto Brdo na Velebitu planinaru pruži priliku uživati u svoj njegovoj ljepoti …. a taj jedan put dogodio se baš proteklog vikenda kada je 10-ak solinskih i kaštelanskih planinara krenulo na zimski uspon na spomenuto Brdo – krenuli su iz Solina u nedjelju prije zore jer trebalo je doći do Velebita, odlučiti kojim putem krenuti i dohvatiti drugi po visini velebitski vrh … i dohvatili su ga nakon napornog penjanja prema svom cilju, dohvatili su ga netko prije, a netko kasnije, ali svi su zajedno istinski uživali u prekrasnom pogledu koje im je ovog puta Sveto Brdo priuštilo … kažu ovi iskusniji kako su im ovog puta tri solinske planinarke (Solin, Kaštela, Trogir) donijele sreću jer mnogi od njih već su u nekoliko navrata zimi pokorili Sveto Brdo, ali rijetki su imali prilike uživati u takvoj ljepoti … ljepotu je, nažalost, trebalo brzo napustiti jer dan je još poprilično kratak, a povratak u dolinu pomalo dug … zadovoljni, ispunjeni … fizički premoreni, ali psihički rasterećeni, naši su se planinari sretno u dolinu vratili, malo se pogostili, u Zadru piće popili i put Trogira, Kaštela i Solina krenuli …

